İmplant Tedavisi

Antalya implant tedavisi için hoş geldiniz. İmplant tedavisi, bazı sebeplerden dolayı diş kaybı yaşayan bireyler için uzun ömürlü kullanım sağlayan bir diş tedavisidir. İmplant tedavisi, mutlaka alanında uzman diş hekimleri tarafından yapılmalıdır. Çoğu insan, implant tedavisinden korkabilir; lakin implant tedavisi yapacak hekim doğru seçildiğinde, hiç korkulacak bir süreç olmaz. İmplant tedavisi sırasında, komplikasyon yaşanmaması adına işlem titizlikle yürütülmelidir. Bu bağlamda; Antalya implant tedavisi için, kliniğimizden yardım alabilirsiniz. İmplant tedavi süreçlerimiz her zaman sorunsuz bir şekilde ilerler. Hasta muayenesi gerçekleştirildikten sonra, implant tedavisine karar verilmişse hastanın kullanmış olduğu ilaçlar ve kronik hastalıkları için detaylı muayenesi gerekir. Bu muayene, hastanın tedavi sürecinin sorunsuz ilerlemesi için çok önemlidir.

Çeşitli nedenlerden dolayı yaşanan diş kaybı; estetik görünüm, çene eklemi problemleri ve çiğnemeyle ilgili sorunlar oluşturabilmektedir. Yiyeceklerin tam olarak parçalanamaması sindirim sistemi problemlerine de yol açabilir. Bu nedenle kaybedilen dişin yerine adeta yapay bir diş kökü gibi işlev gören implant tedavisi uygulanmaktadır. Çene kemiğine yerleştirilen implant diş ile aynı işlevi görmektedir.

Antalya İmplant Tedavisi

Bize gelen hastalarımızdan Antalya implant tedavisi için öncelikle, film alır ve çene yapısının durumunu kontrol ederiz. Zira çene yapısında bir bozukluk veya sorun varsa, yapılan tedavi sıkıntılı olacak ve istenilen sonucu vermeyecektir. Hekimlerimiz tarafından film incelemesi sonrasında kullanılacak olan, implant türüne karar verilir ve hastaya implant uygulaması ve sonrasında nasıl bir görünüme kavuşacağı gösterilir. Daha sonrasında ise, diş çekimleri gerçekleştirilir. Diş çekimi gerçekletirilen kişilere, çene cerrahisi implantları uygular. Sterilazyon burada oldukça önemlidir. İmplant işlemlerimiz özel ameliyathanelerde steril ortam sağlanarak yapılır.


İmplant tedavi süreci, kişinin durumuna göre değişir. Lakin sürecin sağlıklı ilerlemesi, hastanın çabasına bağlıdır. İmplant sonrasında birtakım dikkat edilmesi gereken kriterler vardır. Bunlar:

Sert gıdalardan uzak durmak,

Aralıklı buz uygulamaları,

Sigara ve alkol kullanımından muhakkak uzak durulması gerekir.

Bu üç kriter oldukça önemlidir.

Günümüzde implant, diş kaybı yaşayan bireylerde doğala en yakın tedavi olarak kabul edilmektedir. Takıp çıkarılan protezler gibi ağızda fazlalık hissine neden olmaz ya da köprüler gibi komşu dişlerin kesilmesini gerektirmez. Estetik ve uzun ömürlü bir tedavi olması nedeniyle hastalar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir.

İmplant Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılır?

Tek diş kaybında uygulandığı gibi tüm ağız dişsizliklerde de uygulanabilir. Kişinin diş eksikliği yaşaması ve gülüşünden memnun olmaması gibi sorunlarının çözümünü sağlar.

İmplant Tedavisinin Adımları Nelerdir?

Sağlıklı çene kemiklerine sahip hastalarda öncelikle implantlar vida gibi çene kemiğine yerleştirilir ve üzerleri diş eti ile kapatılır. İmplantların çevre kemikle uyumlanması için ortalama 3 ay beklenir. Sonrasında implantların üst kısmını oluşturacak yapılar hazırlanır ve kemik içindeki implantın üzerine takılır.

İmplant Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

İmplant tedavisi kaybedilen dişin yerini alabilen doğala en yakın tedavidir. İmplant tedavisinde tek dişe uygulama yapılıyorsa diğer sağlam dişlere herhangi bir zarar ve kesme işlemi yapılmamaktadır. Doğru yapılmış bir implant kişiye hayat boyu hizmet edebilir. Köprü yapıldığında komşu dişlerde oluşabilen çürüme, hassasiyet ve ağrı gibi şikayetler; implant tedavisinde komşu dişlere herhangi bir işlem yapılmadığı için oluşmaz. Bu nedenle sonrasında konforlu bir hayat sağlar.

Kimlere İmplant Uygulanabilir?

İmplant tedavisi için en önemli kıstas kemik yapısıdır. Çene gelişimini tamamlamış yetişkinlerde uygulanır. İleri yaş, implant için tek başına bir engel oluşturmaz; çene kemikleri sağlıklı olan yaşlı hastalarda da kolaylıkla uygulanır. Çene kemiğinin yetersiz olduğu durumlarda da hekim ekstra operasyonlar yaparak bu kemik miktarını arttırabilir.

İmplant Tedavisi Ağrılı mı?

İmplant tedavisi lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir tedavidir. İşlemden önce bölge uyuşturulur. Bu nedenle implant operasyonu sırasında ağrı olmaz. Aynı şekilde tedavi sonunda uyuşukluk açıldığında da ciddi bir ağrı yaşanmaz. Ancak sonuç olarak çeneye küçük de olsa bir kuvvet uygulandığı için kısa bir süre şişlik yaşanabilir. Buz uygulamasıyla bu şişme de azaltılabilir.

İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

İmplantlar ve üzerine gelen protez üst yapılar; estetik ve fonksiyonu doğal dişe oldukça benzer şekilde kazandırır. Hastanın yaşam konforunu arttırırken sosyal hayatta da özgüvenin geri gelmesini sağlar. İmplant tedavisi yaptırmanın en iyi avantajlarından biri hastaların rahat yemek yeme ve çiğneyebilme kabiliyetlerini geri kazanmalarıdır. Ayrıca implantların ömrü protezlere göre çok daha uzundur.

 Antalya İmplant Tedavisi Fiyatları

Önde gelen kliniğimizde Antalya implant tedavisi konusunda tüm işlemler, büyük bir titizlikle gerçekleştirilir. Kliniğimizde Çene cerrahı ve uzman hekimlerimiz yardımıyla, implant tedavisi uyguladığımız tüm hastalarımızda olumlu sonuçlar almayı başardık. Bu süreçte, hiçbir şekilde şikayet almadık. Kliniğimizde yapılan işlemlerin hepsi, steril ortamlarda gerçekleştirilir. İmplant tedavilerimiz, yapılacak olan implant sayısı ve hastanın durumuna göre fiyatlarda değişim gösterebilir. İmplant ve diğer tüm tedavilerimiz hakkında Antalya diş hekimi web sitemiz üzerinden detaylı bilgi edinebilir ve sağlıklı gülüşlere sağlıkla kavuşabilirsiniz.